Dlaczego bierzemy coraz więcej rozwodów?

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: poniedziałek, 23, październik 2017 Super User

 

W tym artykule zastanowię się dlaczego coraz częściej decydujemy się na rozwód? Lublin, Warszawa – to domena głównie miast. Jednak nawet w mniejszych miejscowościach coraz częściej ludzie biorą rozwód. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego http://chcerozwodu.info/ ma coraz więcej pracy na głowie? Na te pytania postaram się odpowiedzieć.

 

 

Dlaczego tak często bierzmy rozwód?

Lublin, Warszawa, Krzeszowice – miejscowość dzisiaj nie gra żadnej roli. Zarówno w Lublinie jak i mniejszych miejscowościach ludzie coraz częściej wybierają tę drogę. Według mnie najważniejsze powody, to:

  • Promuje to kultura – branie rozwodów jest pokazywane jako droga prostsza, wygodniejsza. A ludzie podświadomie czerpią wzorce właśnie z kultury.
  • Pójście na łatwiznę – zakończenie związku sprawia, że nie trzeba się starać. Dzisiaj żyjemy w pośpiechu, zwłaszcza jeżeli mieszka się np. w Lublinie, lub większym mieście to nie ma s→e na nic czasu. Ludzie zamiast się starać wolą iść na łatwiznę i zakończyć związek, niż próbować go naprawić.
  • Kariera zawodowa – widać to zwłaszcza w miastach jak np. Lublin, czy też stolica naszego kraju. Dzisiaj kariera ma znacznie większe znaczenie niż dawniej, przez co jest mniej czasu dla rodziny.
  • Obwinianie innych – osoby nie widzą swojej winy i obwiniają drugą stronę za wszystko. Niestety związek, w którym tylko jedna strona się stara jest skazany na rozwód.

 


Lublin nie stanowi żadnego wyjątku od statystyki w dzisiejszych czasach. Według mnie większości rozwodom można zapobiec, tylko w małżeństwa powinny wchodzić odpowiedzialne osoby, które wiedzą czego chcą i zamierzają się starać dbać o związek.

 

Odsłony: 736